Właściwości kadzideł naturalnych

W pełni naturalne kadzidła mogą wywierać pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a ich właściwości były praktykowane od tysięcy lat w wielu zakątkach świata, a jak konkretnie działa ich palenie?

Według niedawno przeprowadzonych badań, okadzanie znacząco oczyszcza powietrze na poziomie mikrobiologicznym. W powyższym badaniu zanotowano redukcje zarodników grzybów w powietrzu o 45% oraz bakterii o 68% po kadzeniu. Wpływa więc to zdrowotnie i oczyszczająco na przestrzeń.

Oczyszcza powietrze

Wdychanie naturalnych zdrowych zapachów uspokaja i redukuje stres w ciele. Kadzidła to to dobry pomysł, aby zregenerować się w trakcie lub już po zakończeniu stresujących wydarzeń i etapów w życiu i odnaleźć więcej spokoju gdy działa na nas za dużo bodźców.

Redukuje stres

Badania przeprowadzone przez Federacje Amerykańskich Towarzystw Biologii Eksperymentalnej udowodniły, że palona żywica kadzidłowca aktywuje kanały jonowe w mózgu co prowadzi do obniżenia napięcia i depresji. 

Aktywuje kanały jonowe w mózgu

Niektóre olejki eteryczne w kadzidłach mają właściwości, które pomagają nam w łagodnym i dobrym śnie. Niektórymi z tych składników są: lawenda, róża, rumianek, geranium, jaśmin i bergamotka. Zapachy uwalniają się w formie olejków podczas palenia kadzideł.

Kadzidło wytwarzane z żywic kadzidłowców działa leczniczo, zawiera bowiem seskwiterpeny zwiększające utlenowanie mózgowia, co bardzo korzystnie wpływa na pracę podwzgórza, a tym samym gospodarkę hormonalną, stany emocjonalne, procesy uczenia się i zwiększa odporność organizmu

Zapach jest niezwykłym nośnikiem pamięci. Jeżeli zadbamy o zapalanie kadzideł podczas ważnych, pięknych oraz bezpiecznych dla nas chwil, to potem taka mieszanka pomoże nam się rozluźnić w każdych okolicznościach i ponownie poczuć się jak w domu. 

Pomaga w zaśnięciu

Korzystnie wpływa na samopoczucie

Zapisuje się w pamięci ciała

*Przy podkreślonych słowach znajdziesz linki do przeprowadzonych badań