Dlaczego warto palić świece naturalne?

Nie wydzielają szkodliwych substancji

W przeciwieństwie do tanich świec parafinowych (które kupimy w każdym sklepie) świece sojowe nie wydzielają szkodliwych dla naszego zdrowia substancji (m.in. benzenu, alkanów i alkenów i toluenu).

Czas palenia się świeczki z wosku roślinnego jest dłuższy niż z wosku parafinowego. Przy odpowiednim użytkowaniu nawet średniej wielkości naturalna świeca jest w stanie palić się kilkanaście godzin. 

Do tworzenia moich świec nie używam żadnych barwników, ani syntetycznych wosków, co minimalizuje ilość szkodliwych związków, które mogłyby uwolnić się do powietrza. Wosk sojowy jest pozyskiwany z ziaren soi.

Palą się dłużej

Naturalny skład

Produkujemy mniej śmieci

Pierwotna energia
płomienia

Wspierasz rozwijający się mały biznes

Doświadczenie podczas palenia naturalnych świec jest zupełnie inne, niż te, podczas palenia świec chemicznych. Kiedy jesteśmy blisko ognia, który rodzi się z tego co naturalne, a nie chemiczne, zaczynamy zapraszać zdrowe jakości wewnętrznego ognia do naszego życia.

Wosk sojowy jest biodegradowalny i w przypadku zostania pozostałości, można go kompostować. Słoiki za to po umyciu nadają się do segregowania, wystarczy blaszkę wrzucić do plastiku, a słoik do szkła.

Każdy zakup świec czy innych moich produktów jest wsparciem dla mojego lokalnego biznesu. Daje mi to szanse na rozwój, łączenie tego co płynie z serca z tym co materialne i zwiększanie różnorodności produktów naturalnych i ekologicznych w Polsce.